Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Vendimi i DASH për Shqipërinë/ Duma: Survejimi nga Amerika është diçka e mire

Vendimi i DASH për Shqipërinë/ Duma: Survejimi nga Amerika

Grida Duma komentoi, shkarkimin e Metës ditën e sotme ku ishte e ftuar në emisionin "Breaking" në TopNews. Deputetja shtoi se presidenca ishte i vetmi institucion që ruante kontrollin e mazhorancën ajo foli dhe për vendmin e DASH për Shqipërinë. Unë i qëndroj pa dyshim komentit se survejimi i Amerikës është diçka e mire. Amerika është një pjesë e politikës globale, unë mendoj se reforma në drejtësi ka nisur për ballkanin perëndimor në tërësi.

"Shkarkimi i Metës unë politikën e konsideroj gjendje, pasi presidenca ishte i vetmi institucion që ruante kontrollin e mazhorancën. Sot flasim kur kushtetuesja funksionon dhe partia demokratike ishte në parlament pa funksione prandaj dhe doli. Unë i qëndroj pa dyshim komentit se survejimi i Amerikës është diçka e mire. Amerika është një pjesë e politikës globale, unë mendoj se reforma në drejtësi ka nisur për ballkanin perëndimor në tërësi. Bashkëpunimi ekonomik i zgjiIh problemet në rajon sepse në qoftë se nuk ke drejtësi njerëzit ikin. Unë jam pozicionuar qartas pavarsisht se madhështia e PD nuk duhet të preket, unë aktualisht votoj dhe mbështes Lulzim Bashën. Ajo që pritet pas dates 13 do të jetë rikonfirmim të Bashës në krye të parties demokratike. Lideri i partisë demokratike ka qenë jetik pasi Berisha kështu ka qenë gjithmonë," u shpreh Duma.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore