Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Vatra e zjarrit në Priskë ende aktive, katër ditë në luftë me flakët (FOTO)

Vatra e zjarrit në Priskë ende aktive, katër ditë në

Vatra e zjarrit në Priskë,pak kilometra larg Tiranës, vijon të jetë aktive. Për shkak të erës flakët janë përhapur edhe më shumë.

Që nga orët e natës situata mbetet e vështirë, edhe për shkak të terrenit ku zjarrfikëst po mundohen të shuajnë flakët me lopatë dhe mjete të tjera.

Sipas banorëve të zonës, zjarri është i qëllimshëm, teksa disa të tjerë thonë se ndërhyrja e institucioneve duhet të ishte shuar.

Lidhur me këtë, më herët ka reaguar dhe presidenti Meta i cili ka kritikuar ashpër strukturat e Shërbimit Zjarrfikës dhe Ministrinë e Mbrojtjes pasi nuk kanë angazhuar të gjitha mjetet dhe efektivët për minimizimin e pasojave.

Vatra e zjarrit në Priskë ende aktive, katër ditë në

Vatra e zjarrit në Priskë ende aktive, katër ditë në

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore