Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

"U prit me entuziazëm nga Kosova”/ Nazarko për dhunimin e Berishës: E ndërkombëtarizoi protestën

"U prit me entuziazëm  nga Kosova”/ Nazarko për dhunimin e

Analisti Mentor Nazarko, u shpreh mbrëmjen e sotme në Top Story se Kosova e ka pritur me entuziazëm samitin e sotëm, pasi për herë të parë Kosova ishte e barabartë me vendet e tjera.

Ai tha gjithashtu se protesta nuk ishte e ndërkombëtarizuar deri në momentin që nuk ndodhi incidenti me Berishën, pas atij momenti tubimi mori përmasa serioze.

Nazarko: Natyrisht Samiti u prit me entuziazëm edhe për shkak të formulës që Kosova ishte si e barabartë me vendet e tjera. Përfaqësimi i Osmanit ishte dinjitoz. Ngjarja që ndodhi nga ana tjetër ishte e trishtë në planin njerëzor e politik, e dhimbshme jo vetëm e trishtë. Protesta nuk ofronte pretekst për ndërkombëtarizim por me bashkimin e incidentit u ndërkombëtarizua, ishte një kartolinë e keqe nga Tirana në një ditë të tillë si e sotmja.

Alizoti: Çfarë mund t’i dëmtosh më Shqipërisë? Nuk cënohet asnjë shtet, Shqipëria është e cënuar prej rrënjësh kur një baba merr një fëmijë tre vjeç dhe largohet me gomone nga vendi. Shteti është elita e shoqërisë nuk mund ta ndërtojnë karagjozët. Unë shoh ministra që lexojnë edhe emrin e vet kur lexojnë. Nëse unë s’isha në protestë nuk domethënë se isha kundër Olaf Scholz, jam kundër politikës shqiptare.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore