Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

U futen me forcë në uzinë, përfundon pa sukses takimi i naftëtarëve me përfaqësuesit e firmës

U futen me forcë në uzinë, përfundon pa sukses takimi i

Pe?rfundon pa sukses takimi i nafte?tareve me pe?rfaqe?sues te? firme?s, e cila pretendon se ka ne? administrim Uzine?n e pe?rpunimit te? thelle? te? nafte?s ne? Ballsh.

Naftëtarët theksojnë se gjate? takimit ka pasur premtime boshe dhe nuk e?shte? ofruar asnje? zgjidhje pe?r pagat e prapambetura dhe rifillimin e pune?s.

Kreu i sindikate?s se? nafte?tare?ve, Sokol Dautaj, i pranishe?m ne? takim bashke? me 5 specialiste? te? tjere?, ka konfirmuar se greva e urise? do te? vazhdojë dhe paralel me te? edhe protestat pe?rpara uzine?s dhe ne? qytetin e Ballshit.

Pjese? e takimit kane? qene? te? njëjte?t persona, te? cile?t u afruan ne? mjediset e uzine?s rreth dy muaj me? pare? dhe qe? premtuan ne?nshkrimin e kontratave me punonje?sit, proces qe? nuk u finalizua asnje?here?.

Sipas nafte?tare?ve, ke?to takime jane? tentativa pe?r te? prishur greve?n e urise? dhe pe?r te? ndaluar protestat e tyre, por pa marre? nje? zgjidhje konkrete jane? te? vendosur te? vazhdojne?.

Kujtojme? se nafte?tare?t sot u fute?n me force? ne? mjediset e uzine?s dhe u ndale?n edhe pe?rpara godine?s se? boshatisur te? administrate?s, pe?r te? treguar se kjo uzine? nuk ka pronar, ndaj ke?rkojne? nde?rhyrje nga shteti pe?r zgjidhjen e situate?s.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore