Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

U fsheh në makinën e të dashurës/ "Aventura" e të riut shqiptar nuk zgjat shumë në Itali, akuzohej për...

U fsheh në makinën e të dashurës/ "Aventura" e

Një 23-vjeçar shqiptar është arrestuar nga karabinierët në Scicli të zonës së Raguzës. I riu, i papunë, i cili ishte në arrest shtëpie, ishte bërë i pagjurmueshëm që në korrik, ndërsa ka rënë në prangat e policisë. Ndërkohë, masa alternative e ‘arrestit në shtëpi’ ishte hequr dhe zëvendësuar me regjimin e paraburgimit. Falë një hetimi të gjatë, policia arriti të lokalizonte të shqiptarin, i cili u kap në shtëpinë e të dashurës së tij shqiptare.

Me mbërritjen e karabinierëve, 23-vjeçari ka tentuar të ikë në këmbë, duke u ngjitur në çatitë e shtëpive aty pranë. Pas një ndjekjeje të gjatë, ushtarakët e rrethuan dhe e bllokuan. Gjatë kontrollit të riut u gjet një sasi e madhe cigaresh dhe celulari. I gjithë materiali u sekuestrua dhe po vijojnë hetimet për të konstatuar origjinën e mundshme të paligjshme.

Tashmë shqiptari u dërgua në burg. Ai duhet të vuajë një dënim të mbetur prej 5 vjet, 4 muaj e 28 ditë burg. Ai gjithashtu u dënua me gjobë prej 12,400 euro dhe u urdhërua të dëbohej nga territori i shtetit për krime kundër pronës si vjedhjet, dhe posedim dhe tregtim droge.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore