Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Me Rëndësi

U dogj i gjallë në makinë, kush ishtë 27-vjeçari që iu bë atentat me ekspoziv në rrugën e Saukut

Një atenatat me lëndë eksplozive ka trondit ditën e sotme qytetin e Tiranës, dhe ka rezultuar fatal për një 27-vjeçar.

Atentati i është bërë 27-vjeçarit, Aleksandër Sadikajt, i cili u transportua menjëherë drejt spitalit të Traumës, por nuk mundi t’iu mbijetonte djegieve në trup.

Mësohet se Sadikaj, i cili ndërroi jetë në spital pas plagëve të marra është nga qyteti i Beratit dhe ka qenë më parë i proceduar për tentativë vrasje.

Gjithashtu mësohet se automjeti me të cilin viktima udhëtonte, është i regjistruar në një tjetër emër.

“Në lidhje me lajmin e dhënë pak më parë se në afërsi të TEG-ut, në  automjetin tip “Benz”, në pronësi të shtetasit A. S. ka shpërthyer, dyshohet lëndë eksplozive, ju informojmë se:

Si pasojë e plagëve të marra, drejtuesi i mjetit, shtetasi A. S. ka ndërruar jetë në spital. Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve”, thuhet në njoftimin shtesë të Policisë së Tiranës.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore