Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

U dhunua barbarisht në mes të Tiranës, qeveria keniane merr vendimin e prerë për 22-vjeçaren

U dhunua barbarisht në mes të Tiranës, qeveria keniane merr

Pas dhunës barbare që përjetoi keniania Joy Aok është nisur sot drejt vendlindjes, Kenia.

Lajmi u bë me dije nga ministria e Jashtme e Kenias, e cila njoftoi kthimin e së resë.

Në një deklaratë të bërë publike më 25 janar, Departamenti i Shtetit për Çështjet e Diasporës, njoftoi se po organizonte riatdhesimin e saj pasi gjendja e saj u përkeqësua.


“Ne e ndjemë se ishte e përshtatshme dhe në interesin më të mirë të Aokos ta sillnim në shtëpi për të përfunduar udhëtimin e saj të shërimit mes të dashurve të saj”, thuhej pjesërisht në letër.

Ndërkohë ministria e Jashtme shtoi se Aoko e cila prej muajsh ishte e shtruar në spital në Shqipëri, kishte nevojë për kujdes të specializuar mjekësor.


“Ajo u shtrua në spital për trajtim dhe është në gjendje kritike. Fatkeqësisht, ajo kishte nevojë për kujdes të specializuar neurologjik që nuk ishte i disponueshëm në Shqipëri”, tha Ministria e Jashtme e Kenias.

Joy së bashku me nënën e saj pritet të mbërrijë në aeroportin Wilson në orën 20:00, ku do të pritet nga Roseline Njogu, sekretarja e parë për Çështjet e Diasporës.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore