Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

U arrestua për pastrim parash, ish-zyrtarja Alda Klosi shtrohet me urgjencë në spital

U arrestua për pastrim parash, ish-zyrtarja Alda Klosi shtrohet me

Ish-zyrtarja Alda Klosi që u arrestua për pastrim parash është shtruar në spital. Sipas Shqiptarja.com  Klosi ka shfaqur probleme kardiake.

Alda Klosi u arrestua mbrëmjen e së premtes pas dëshmisë së pastrueses Rozeta Dobi.

Dobi ka deklaruar se paratë vinin që nga viti 2021 me çantë dhe se Alda Klosi ja kishte dhënë vetë asaj për t’ia ruajtur.

“Nuk kam dijeni kush i sillte, por paratë vinin në çantë. Në dhjetor 2022 Alda ngaqë kishte konflikte me burrin më kërkoi t’i ruaja. Ditën që i mora me çantë i mora nga kasaforta, pasi Alda nuk ishte në shtëpi. Më tha ajo vetë merri në kasafortë. Ngjarjen e vjedhjes e inskenova pasi ajo donte të ngarkonte me përgjegjësi burrin atë ditë nuk kam marrë lekë.”, ka thënë Rozeta Dobi.

Ndaj  Klosit rëndojnë tre akuza: për fshehje pasurie, pastrim parash, dhe për deklarim të rremë parash.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore