Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

U arrestua nga SPAK/ Akil Nerjaku, bashkëpunëtori i drejtësë që rrëfeu me detaje një ngjarje të rëndë kriminale

U arrestua nga SPAK/ Akil Nerjaku, bashkëpunëtori i drejtësë

Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion (SPAK) ka arrestuar 5 persona, mes tyre Akil Nerjaku, emrat e të cilëve ende nuk dihen. Rrëfimi i një bashkëpunëtori të drejtësisë i ka çuar ata në arrestim.

Nerjaku ishte shënjestra e një atentati me snajper në Durrës në shtator të vitit 2022. Nerjaku bashkë me 4 të tjerët janë zbuluar nga SPAK si të përfshirë në një dosje, por nuk dihen më shumë detaje.

Detaje të tjera për ngjarjen tregojnë se Nerjaku ka qenë duke lëvizur në zonën e Plazhit në momentin kur iu bë atentat.

Mësohet se autorët kanë qëlluar me snajper nga brenda një furgoni sapo ai ka dalë nga automjeti i blinduar G-Class.

Plumbi nuk ka e kapur shënjestrën, por ka përfunduar në një automjet që ndodhej i parkuar, me targa të huaja.

Akil Nerjaku nuk është emer i panjohur për policinë. Ai është arrestuar disa vite më parë për armëmbajtje pa leje dhe është liruar më pas nga gjykata.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore