Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

“Turp intelektual të mbrosh një qeveri që shemb Teatrin”- Debat mes Mark Markut dhe Bolinos

“Turp intelektual të mbrosh një qeveri që shemb

Pedagogu Mark Marku dhe gazetari Carlo Bolino janë përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme në “Open”, ku po diskutohet rreth procesit të zgjedhjeve të brendshme për përzgjedhjen e kandidatëve në PD.

Debati nisi pasi Bolini nisi të kritikonte këtë proces, ndërsa Gjekmarkaj iu përgjigj se është “turp intelektual të mbrosh një qeveri që shemb Teatrin Kombëtar”.

Pjesë nga debati:

Marku: Shikoni procesin në Partinë Socialiste. Ai i zgjedh edhe nga ngjyra e flokëve që atij i pëlqejnë.

Bolino: Partia Demokratike duhet të sjellë një alternativë më të mirë se PS.

Marku: Është turp të kundërshtosh një proces të tillë. Këtë duhet ta bëjë edhe PS-ja.

Bolino: Nuk turp në opinione.

Marku: Është turp intelektual të mbrosh një qeveri që shemb Teatrin Kombëtar.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore