Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Trondit studiuesja me deklaratën e fortë: Kullat binjake nuk u sulmuan me aeroplan, janë simuluar

Trondit studiuesja me deklaratën e fortë: Kullat binjake nuk u sulmuan

Pranvera Xhafa studiuese e shkencave okulte ka habitur me deklaratën e saj për sulmin ndaj kullave binjake në SHBA.

Xhafa tha se ngjarja ka qenë një simulim, duke thënë se shpërthimi ka ndodhur me dinamit nga brenda dhe jo me aeroplan ashtu siç është paraqitur në publik.

Këtë deklaratë e bëri ndërsa po komentonte lëshimin e dy satelitëve në orbitë.


“Ekzistojnë dy teori, ne kemi botën e dukshme dhe atë të padukshme. Nëse do flasim për botën e padukshme, këto satelitë nuk ekzistojnë dhe nuk e kanë kaluar hapësirën fare, askush nuk ka mundësi që ta deportojë qiellin. Është një simulim i NASA-s që është bërë shpesh. Të gjithë misionet që janë kryer janë një bllof, nuk është se janë përtej qiellit apo në hapësirë, janë këtu brenda këtij sistemi që ne njohim.

E njëjta gjë ndodh me ngjarje të rëndësishme në tokë që nuk kanë ndodhur por janë simuluar. Marrim këtu kullat binjake, apo disa ngjarje të tjera në botë që nuk kanë ndodhur realisht. Kanë ndodhur me simulime. Është një simulim që ka ndodhur në mënyrë tjetër e jo në mënyrën që na i kanë shfaqur neve. Ka ndodhur me dinamit me tritol nga brenda, e jo me aeroplan.”- tha ajo.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore