Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

TRAGJIKE/ Po punonte në varreza, shqiptari bie nga 5 metra lartësi dhe vdes në vend

TRAGJIKE/ Po punonte në varreza, shqiptari bie nga 5 metra lartësi dhe

Një 54-vjeçar shqiptar ka humbur jetën tragjikisht në Itali, pas një aksidenti të rëndë në punë.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në provincën e Novarës, ku 54-vjeçari  ka rënë nga një lartësi prej rreth pesë metrash, teksa po punonte në varrezat e Castelletto Ticino. Sipas mediave vendase, shqiptari është dërguar me helikopter  në spital, ku i është dhënë dhe ndihma e parë nga mjekët, por plagët e rënda i kanë marrë jetën.

Në momentin e aksidentit, burri, identiteti i të cilit ende nuk është bërë i ditur, kishte hipur në një shkallë. Për arsye ende të paqarta ai u rrëzua duke marrë dëmtime të rënda në kokë por edhe në shpinë.

Kujtojmë se kjo është vdekja e dytë në punë në Piemonte që nga fillimi i vitit, teksa dhe viktima e mëparshme ka qenë një tjetër shtetas shqiptar.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore