Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Trafikantët shqiptarë çudisin Belgjikën, vendosin pitonin 6 metra "roje" të parcelës me kanabis

Trafikantët shqiptarë çudisin Belgjikën, vendosin pitonin

Gjykata penale e Liezhit në Belgjikë dënoi një 32-vjeçar vendas, i cili me disa bashkëpunëtorë mori pjesë në tentativën e vjedhjes së një plantacioni kanabisi në Regné, në qytetin e Vielsalm. Disa shqiptarë i kishin ofruar një marrëveshje fermerit, i cili u vuri në dispozicion ambientet e tij.

Më vonë, shtetasi belg u informua për krijimin e një plantacioni kanabisi dhe vendosi të vidhte 1500 bimët e kanabisit, bashkë me disa të tjerë. Por, në momentin kur mbërritën atje, ata bënë zhurmë, çka tërhoqi vëmendjen e banorëve, të cilët lajmëruan policinë.

Kur policët mbërritën atje, gjatë kontrollit në fermë u gjendën përballë një pitoni 6 metra të gjatë, që peshonte 60 kilogramë, të cilin shqiptarët e kishin lënë mes bimëve të kanabisit si "roje".

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore