Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Tmerruan Athinën me grabitje/ Zbulohen identitetet e pesë “skifterëve” shqiptarë, skema si vepronin

Tmerruan Athinën me grabitje/ Zbulohen identitetet e pesë

5 shtetas shqiptarë, anëtarë të një bande që kryente vjedhje në dyqane në zona të ndryshme të Athinës është çmontuar nga Policia greke.

Shqiptarët vidhnin në dyqane të ndryshme duke u prezantuar si pjesëtarë të një kompanie që merreshin me larjen e xhamave dhe zakonisht parkonin larg subjektit ku do të kryenin grabitjen.

Deri më tani, policia ka arritur të zbulojë 36 grabitje në Athinë të kryera nga shqiptarët ndërsa operacioni për arrestimin e tyre është zhvilluar në datën 10 janar.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore