Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Tentoi t’i ikë policisë me gomone, 61-vjeçari emigrant "ngre në këmbë" uniformat blu (Detaje)

Tentoi t’i ikë policisë me gomone, 61-vjeçari emigrant

Policia kufitare e Sarandës ka gjobitur me 50 mijë lekë të reja si dhe i ka sekuestruar mjetin lundrues një shtetasi i cili nuk i bind policisë për të ndaluar teksa lëvizte me një gomone.

Policia thotë se gjatë patrullimit në gjirin e Sarandës, në vendin e quajtur “Kanali i Çukës”, kanë ndaluar për kontroll dokumentacioni një mjet lundrues tip gomone, pronari i të cilit nuk i është bindur urdhrit për kontroll dhe ka tentuar të largohet.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Kufitare Sarandë, në vijim të kontrolleve të mjeteve lundruese, në kuadër të masave për rritjen e parametrave të sigurisë në plazhe, gjatë patrullimit në gjirin e Sarandës, në vendin e quajtur “Kanali i Çukës”, kanë ndaluar për kontroll dokumentacioni një mjet lundrues tip gomone, pronari i të cilit nuk i është bindur urdhrit për kontroll dhe ka tentuar të largohet.

Pronari i mjetit lundrues, një 61-vjeçar, lindur në Sarandë dhe banues në Florida, u ndëshkua me gjobë prej 50.000 lekësh të reja, si dhe iu bllokua mjeti lundrues për 30 ditë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore