Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

"Të tërhiqet dosja"/ Xhaxhai i Aleks Nikës thirrje SPAK-ut: Nëse hetoni ju dorëzojmë audio përgjimin e Gardës

"Të tërhiqet dosja"/ Xhaxhai i Aleks Nikës thirrje

Mark Nika, xhaxhai i Aleks Nikës i cili mbeti i vrarë në protestën e zhvilluar në 21 janarin e vitit 2011, është takuar ditën e sotme me kreun e Prokurorisë së Posaçme, Altin Dumanin.

Mësohet se Nika ka kërkuar që dosja t’i kalojë SPAK dhe të hetohet nga prokuroria e posaçme. Më tej ai është shprehur se nëse hetohet nga SPAK përgjimet do të ua dorëzojë Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionin, pasi nuk kanë besim tek Prokuroria e Tiranës

Ky reagim vjen pas audiopërgjimeve të publikuara së fundmi në emisionin "Zona Zero", në Top News, lidhur më ngjarjen e 21 janarit.

“Ne kërkojmë  që dosja të hetohet në SPAK. Si familje kemi besim te Prokuroria e Tiranës. Ne duam që SPAK-u të tërhqë dosjen pasi i ka të gjitha mundësitë të kryejë një hetim objektiv”, mësohet të ketë thënë Nika.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore