Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

"Ta përplas kokën o plehrë"/ Rama i përgjigjet Bashës: Je në pikë të hallit, sa më shumë klith...

"Ta përplas kokën o plehrë"/ Rama i përgjigjet

Teksa mori fjalën në Kuvend, kryeministri Edi Rama e nisi duke i përgjigjur kryetarit të PD, Lulzim Basha, pas fjalëve të rënda të shkëmbyera me deputetin Eduart Shalsi.

Kryedemokrati iu drejtua deputetit socialist me fjalët: “plehrë, fundërrinë, ta përplas kokën…”.

Kryeministri Rama shprehu keqardhje për gjuhën e përdorur, teksa iu drejtua Bashës, duke i thënë që të mos imitojë foltoren e ish-kryeministrit Sali Berisha.

“Fillimisht një shprehje keqardhje për atë lokorenë, në vend të mirëmëngjesit. Pas ardhjes i fundit këtu, z. Lulzim, dhe ta kam thënë disa herë publikisht, por edhe personalisht, mos imito ato të foltores, sepse origjinali është gjithmonë më i besueshëm se kopja.

Sa më shumë klith, si ai i foltores, aq më shumë dukesh personazhi i qajtores. Një burrë që vë kujën me fjalë të cilat si prind u thua përditë fëmijëve të tu se nuk përdoren asnjëherë, dhe e bën këtë në mes të 139 burra e grave të tjerë dhe në sy të kushedi sa tjerëve që na ndjekin, është një burrë në pikë të hallit.

Megjithatë, hallin që ke sado ta qajmë nuk ta zgjidhim dot”, tha Rama.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore