Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Pas thesit me ullinj/ Sula shkon i “armatosur” në Kuvend: Çmimi i vajit po kap çmimin e naftës së bordit tuaj

Pas thesit me ullinj/ Sula shkon i “armatosur” në Kuvend:

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula, ka habitur sërish ditën e sotme në Kuvendin e Shqipërisë, ku ka shkuar i “armatosur” më dy shishe vaj.

Sula në fjalën e tij në foltore tha se sot fshatarët janë të braktisur, pasi çmimi i vajit të ullirit po ulet çdo ditë dhe më shumë.

Ndër të tjera sipas tij ky nuk është i vetmi problem, pasi përveç çmimit të ulët nuk ka më as punëtorë për të vjelë ullinj.

“Të jeni të sigurtë dhe ju garantoj se fshatarët po heqin të zitë e ullirit duke prodhuar vaj ulliri. Çmimi i vajit të ullirit do arrijë pas dy muajsh çmimin e naftës që ka vendosur bordi juaj. Sot 2500 lekë shitet vaji i ullirit”, tha Sula.Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore