Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

“SPAK të flasë tani!”/ Alibeaj: Rama fliste për rubla ruse, por paskan qenë dollarët amerikanë që…

“SPAK të flasë tani!”/  Alibeaj: Rama fliste për

Kreu i grupit parlamentar të PD Enkelejd Alibeaj ka folur jashtë sallës së Kuvendit.

Ai u shpreh se kryeministri Edi Rama akuzonte PD-në për rubla ruse, por është ai që ka korruptuar zyrtarin e lartë të FBI. Alibeaj i kërkoi SPAK të regjistrojë hetimin e të flasë mbi këtë çështje.

“I kapur në flagrancë nga drejtësia amerikane me dokumente të shkruara. Po të gërmosh kupton që është më i gjerë. E di që oligarku rus ka marrë edhe titullin e Investitor strategjik në 2 investime në Shqipëri në Shushicë dhe fushat e eksplorimit të naftës në Fier. Sot duhet të ishte momenti kur Rama të fliste.

Vetëm kur je i pandehur ke të drejtë të heshtur. Mbase në subkoshiencën e tij ndjehet i tillë por ka detyrim ti përgjigjet shqiptarëve dhe ne se ka hedhur baltë për rublat ruse por paska enë ky me dollarë amerikanë që synimin e vetëm paska diskriminimin e asgjësimin e PD.

Nuk është më një çështje që e kanë bërë miqtë e tij e ka bërë vetë ai. Ka folur drejtësia amerikane, SPAK duhet të flasë. Gjysma shqiptare e korruptimit duhet ti nënshtrohet drejtësisë në Shqipëri. SPAK të bëjë publik regjistrimin e hetimit. Mjafton një letër porosi e thjeshtë për drejtësinë amerikane që të marrë në dorë dokumentacionin. Këtë do ta ndjekim deri në fund”, tha ai.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore