Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Sondazhi/ Surpriza në Elbasan, PS +1 mandat, PD +3 mandate. LSI dhe PDIU nuk marrin asnjë deputet

Sondazhi/ Surpriza në Elbasan, PS +1 mandat, PD +3 mandate. LSI dhe PDIU

Sondazhi i IPSOS dhe Top Channel ka zbuluar supriza edhe në Elbasan, ku shihet një rritje e Partisë Demokratike.

Konkretisht, nëse zgjedhjet do të mbaheshin këtë të dielë në Elbasan, 49% do të votonin PS-në, 41 do të votonin PD-në dhe 5% do të votonin LSI-në.

Projeksioni për 2021-shin i PS-së për Elbasani është 8 mandate, ndërsa PD rritet me 3 mandate krahasur me 2017, duke shkuar në 6 të tilla. LSI dhe PDIU humbasin dy mandatet që kishin në 2017.

Shihni tabelat:

Sondazhi/ Surpriza në Elbasan, PS +1 mandat, PD +3 mandate. LSI dhe PDIUSondazhi/ Surpriza në Elbasan, PS +1 mandat, PD +3 mandate. LSI dhe PDIU

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore