Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Sondazhi i IPSOS/ Nëse do votohej këtë dielë, Rama nuk zgjidhet deputet në Durrës

Sondazhi i IPSOS/ Nëse do votohej këtë dielë, Rama nuk

Nëse zgjedhjet parlamentare do të mbaheshin këtë të dielë në Durrës, sipas sondazhit të IPSOS, rezulton se PD është në vend të parë me 47.8%, dhe pasohet nga PS me 44.8% dhe më pas është LSI me 5.5%.

E përkthyer në mandate,  projeksioni i PS-së në 2021 është 7 mandate dhe PD të njëjtën shifër, kurse LSI 0.

Sipas këtij projeksioni, Edi Rama, i cili renditet i teti në Durrës, nuk do të zgjidhej deputet në bazë të renditjes.

Gjithsesi duhet thënë se në lojë futet vota preferenciale, çka do të thotë se nëse kryeministri merr mbi 10 mijë vota, rënditja ndryshon dhe spostohet ai që ka më pak vota. /Gazeta SHQIP

Sondazhi i IPSOS/ Nëse do votohej këtë dielë, Rama nukSondazhi i IPSOS/ Nëse do votohej këtë dielë, Rama nuk

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore