Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

"S’më plas k***, s’të q* fare ty"/ Çfarë s’u dëgjua në kuvend, Salianji e Bardhi nuk lanë pa përgjigjie Ramën

"S’më plas k***, s’të q* fare ty"/

Fjalori në Kuvend ka degraduar në momentin që kryeministri Edi Rama kërcënoi me procesin gjyqsor deputetin Ervin Salianji.

Kreu i qeverisë iu drejtua Salianjit nga foltorja, duke i kërkuar që të rrinte urtë dhe e krahasoi me mizën në të ndjenjurat e kalit. Përgjigjia që mori prej ishte ‘nuk ojer* për proceset e tua, nuk të q* fare. Mes tyre ndërhyri dhe deputeti tjetër i PD-së, Gazment Bardhi, i cili i tha Ramës ‘nuk më plas k***’.

Edi Rama: Jeni bedela, një bedel pasionant, jeni si miza në të ndjenjurat e kalit.

Ervin Salianji: Mos guxo të flasësh si ordiner se ke njerëz përballë që s'pjer*in për ty.

Edi Rama: Ke proces sot, u more me procesin se s'ke faj, rri urtë se ke ditë të vështirë.

Ervin Salianji: Nuk pjer* unë as për ty as për proceset e tua, kërcëno ndonjë të mbaruar…

Edi Rama:  Ti je si ajo miza e kalit që ngre flatrat dhe kujton se nget karrocën…

Ervin Salianji: Ti je si bajga e kalit që po kutërbon jo vetëm këtu.

Edi Rama: Ki kujdes se ke procesin sot, jeni bedela, mos i ngatërro jashtëqitjet këtu...

Ervin Salianji: Ta thashë dhe ta them stë pjerdh fare as ty as kërcënimet e tua, ki kujdes me gjuhën, ordiner, hajdut, bandit... Nuk të q* fare ty.

Gazment Bardhi: Nuk më plas k***
Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore