Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Silva Bino jep lajmin në Top News: Shumë shpejt në Shqipëri vjen vaksina Johnson & Johnson

Silva Bino jep lajmin në Top News: Shumë shpejt në Shqipëri

Gjatë një bisede të bërë ditën e sotme në studion e “Zona Zero” të Thimi Samarxhi, shefja e departamentit të Epidemiologjisë në ISHP, Silva Bino ka treguar që shumë shpejt në Shqipëri do të vijë edhe vaksina Johnson & Johnson kundër COVID-19.

“Ne në vendin tonë kemi larmishmëri vaksinash. Shumë shpejt pritet të vijë edhe Johnson & Johnson”- tha Bino në Top News.

Nga ana tjetër i Dërguari Special i OBSH-së dr. David Nabarro e ka quajtur të padrejtë që shtetet e pasura kanë arritur të sigurojnë më shumë vaskina se sa shtetet e varfëra. Duke marrë parasysh që kanë sigurar më shumë seç duhet vaksinat kanë kaluar nga afati i skadencës dhe këto shtetet detyrohet që t’i asgjesojnë vaskinat duke u djegur mundësinë shteteve të tjera me ekonomi më të dobët të mos kenë vaskina për popullin e tyre.

Kujtjmë që deri më tani në Shqipëri janë aplikuar vaksinat Pfizer, Astra Zeneca, Sinovac dhe Sputnik V. /Gazeta Shqip

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore