Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Tensione në protestën e naftëtarëve/ Përplasen me policinë private, futen me forcë në uzinë

Tensione në protestën e naftëtarëve/ Përplasen me

Sërish tensione në protestën e naftëtarëve të Ballshit para uzinës, të cilët u futën me forcë brenda ambienteve.

Ata janë përplasur me policinë, që tentuan t'i ndalonin të futeshin në ambientete e uzinës.

Tensione në protestën e naftëtarëve/ Përplasen me

Ata shprehen se nuk do të largohen pa marrë rrogat.

 “Këtu ka vetëm heshtje. Ne duhet të marrim rrugët e kurbetit, mos të na japin pagat, e tmerrshme. Ne nuk ikim nga këtu pa marrë paratë. Kemi punuar katër vite pa rroga, këtu nuk mbanë përgjegjësi askush”, shprehet njëri prej naftëtarëve.

Në ditën e 17 të grevës, naftëtarët theksojnë se nuk do të tërhiqen nga kërkesat e tyre për marrjen e rrogave të prapambetura dhe rifillimin e punës.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore