Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Si në filma! Çifti shqiptar tenton arratinë në Itali, në makinë kishte fshehur...

Si në filma! Çifti shqiptar tenton arratinë në Itali,

Një çift shqiptarësh janë vënë në pranga nga karabinierët pas një tentative për tu larguar me makinën e tyre, duke dëmtuar dhe një efektiv policie.

Mediat italiane shkruajnë se agjentët e Policisë së Shtetit të Perugias ndaluan një automjet të dyshimtë në të cilin ndodheshin dy persona, një 25-vjeçare dhe një 28-vjeçar, të dy me origjinë shqiptare dhe me precedentë penalë. 

Nga kontrollet u zbulua se vajza kishte një urdhër dëbimi të lëshuar më 18 janar të këtij viti, ndërsa djali kishte precedentë penalë për vjedhje. Në momentin që karabinierët u kanë kërkuar të dalin nga makina, drejtuesi i mjetit ka rritur shpejtësinë dhe është larguar duke udhëtuar kundravajtje.

Agjentët i kanë ndjekur dhe kanë mundur të ndalojnë mjetin pak kohë më pas. Shoferi,  ka braktisur mjetin dhe është larguar sërish, këtë herë në këmbë. Kur u kap nga karabinierët, ai goditi dhe një oficer por nuk arriti të lirohej. Ndërkohë, timonin e mjetit e mori 25-vjeçarja, e cila gjithashtu tentoi të largohej me shpejtësi duke i shkaktuar lëndime policit që tentoi të pengonte arratisjen e saj. Pas një ndjekjeje tjetër, edhe vajza u arrestua.

Në makina u gjetën disa bizhuteri ari dhe një shishe që përmbante lëndën e përdorur për identifikimin e floririt. Të dy akuzohen për kundërshtim dhe plagosje të një zyrtari publik.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore