Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Shullazi dhe grupi i tij "refuzojnë" izolimin "41-BIS", avokati ankimon vendimin në Gjykatën e Posaçme (Dokumenti)

Shullazi dhe grupi i tij "refuzojnë" izolimin "41-BIS",

Avokati i Emiljano Shullazit Vladimir Meçi ka ankimuar vendimin për futjen në izolimin “41 bis” të klientit të tij dhe anëtarëve të tjerë të bandës.

Në ankimimin dorëzuar Gjykatës së Posaçme, avokati i Shullazit e konsideron urdhrin, abritrar, abuziv dhe të njëanshëm.

Avokati thotë se me këtë vendim është “ cënuar rëndë parimi themelor i prezumimit të pafajsisë, derisa fajësia e tij të provohet ligjërisht”.

Në fund avokati kërkon shfuqizimin nga gjykata të vendimit pasi thotë se është në kundërshtim dhe me kushtetutën.

7 personat që do vendosen në regjimin e posaçëm

1. Arbjon Aliko
2. Emiljano Shullazi
3. Blerim Shullazi
4. Gilmando Dani
5. Endrit Qyqja
6. Genci Balla
7. Endrit Zela

 

Shullazi dhe grupi i tij "refuzojnë" izolimin "41-BIS", Shullazi dhe grupi i tij "refuzojnë" izolimin "41-BIS", Shullazi dhe grupi i tij "refuzojnë" izolimin "41-BIS",

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore