Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Shtëpitë e të droguarve! Ndërtesat e braktisura në Elbasan, të mbushura me shiringa

Shtëpitë e të droguarve! Ndërtesat e braktisura në

Nuk janë të rralla rastet kur banesa të braktisura kthehen në vende të përdoruesve të drogës, por në Elbasan fenomeni po vihet re në mes të qytetit.

Në lagjen “5 Maji”, këto banesa janë në mes pallateve duke u kthyer në shqetësim serioz për banoret, jo vetëm natën, por edhe në mes të ditës.

Banorët thonë se për shkak të përdoruesve që frekuentojnë këto ambiente të braktisura, në lagje janë shtuar edhe vjedhjet. Edhe pse disa herë kanë shprehur shqetësimin e tyre, asgjë nuk ka ndryshuar ndërsa vendi është kthyer në burim infeksioni dhe tualet publik.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore