Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Shqiptarja e zhdukur prej 4 muajsh/ Vëllai lutet mes lotësh: Nëna ime qan gjithë kohën, jepini fund makthit

Shqiptarja e zhdukur prej 4 muajsh/ Vëllai lutet mes lotësh: Nëna

Marko, vëllai i 19-vjeçares Artemis Vasili e zhdukur prej 16 tetorit 2020 ka rrëfyer situatën dramatike që po kalon familje e tij që prej asaj dite.

Duke folur për emisionin “Midnight”, ai i bën një apel personave që dyshohet se e mbajnë atë peng që ta lirojnë duke i dhënë fund dramës që po kalojnë familjarisht.

“Dua t’u drejtohem personave që mbajnë motrën time kundër vullnetit të saj, nëse ata e mbajnë atë ose kushdo që i ka bërë diçka asaj, ta lejojnë që të kthehet në shtëpi që t’i jepet fund këtij mundimi që po kalon familja jonë. Na mungon shumë. Besoj se nëse Artemis do të më dëgjonte, ajo do të na kontaktonte“, shprehet ai mes lotësh.

Gjithashtu ai thekson: “Jemi katër fëmijë dhe Artemis është më e ndrojtura nga të gjithë ne. Atë mëngjes para se motra ime të zhdukej, nuk do ta harroj kurrë. E kisha parë në shtëpi, fytyra e saj ishte e freskët, e lumtur dhe më uronte “punë të mbarë” sepse po bëhesha gati të shkoja në punë.

Shqiptarja e zhdukur prej 4 muajsh/ Vëllai lutet mes lotësh: Nëna

Ditën kur ajo u zhduk i tha nënës time se do të shkonte në një dyqan të madh lodrash për të pyetur nëse kishin nevojë për dikë për punë. Kur kaluan orët dhe unë u ktheva nga puna, Artemis ende nuk ishte kthyer në shtëpi, prindërit ishin të shqetësuar dhe ne e kërkuam.

Po atë natë shkuam në stacionin e policisë në Koropi për të raportuar zhdukjen e saj dhe atje na thanë se do të duheshin 48 orë që të pranohej denoncimi. Atë natë shkova me miqtë e mi për të kërkuar motrën në atë stacion autobusi ku është kapur edhe nga kamerat. I pyeta shoqet e saj por ato nuk dinin asgjë. Ne besojmë se ai hipi në një automjet, jo në një autobus.

Nëna ime qan gjithë kohën, nuk bën asgjë dhe është e izoluar në dhomën e saj. E gjithë familja e ka pikë të dobët Artemisë dhe sepse ajo është e ndjeshme dhe nuk meriton gjithçka që i ka ndodhur. Lutemi që çdo ditë të jetë gjallë dhe dëshmitë që marrim ata na tregojnë se ai është gjallë. Një grua pretendon se e pa motrën time në një dyqan dhe se dy të huaj ishin me të.

Shpresojmë që është me të vërtetë Artemis dhe jo një vajzë që i ngjan asaj”.

Shqiptarja e zhdukur prej 4 muajsh/ Vëllai lutet mes lotësh: Nëna

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore