Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Shkarkimi i Donika Prelës, reagon PD, Salianji: E përdorën, u bë aq pis sa ...

Shkarkimi i Donika Prelës, reagon PD, Salianji: E përdorën, u

Vendimi më i fortë i KPA-së ka qenë sot shkarkimi i ish-kryeprokurorës së Krimeve të Rënda, Donika Prela. Vendimi i vettingut për shkarkimin e Prelës është komentuar edhe nga eksponentët e PD-së.

Ish-deputeti i PD-së, Ervin Salianji me anë të një postimi në rrjetet sociale e cilëson si pasojë e ‘larjes së duarve’ të Prelës, duke nënkuptuar kështu edhe kapjen nga mazhoranca.

“Prelën e flakën si shumë të përdorur! Çdo prokuror apo gjyqtar pa integritet profesional dhe me probleme të theksuara me ligjin dhe shpërdorimin e detyrës duke akumuluar pasuri të paligjshme, është përdorur rëndshëm nga qeveria për të mbrojtur korrupsionin galopant, për të shpëtuar nga ndëshkimi politikanë dhe kriminelë që i shërbejnë qeverisë! Shpëtoi kriminelë dhe trafikantë, e përdorën për të shpëtuar llumin dhe sulmuan opozitën, duke i shërbyer llumit u bë aq pis sa tani nuk i duhej as dreqit! Drejtësia vonon por nuk harron, po ju vjen dita!”, shkruan Salianji.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore