Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

“Rozeta Dobi është kërcënuar nga qeveria”/ Denoncimi i fortë i Berishës: Alda Klosi mund t’ja ketë treguar vetë...

“Rozeta Dobi është kërcënuar nga qeveria”/

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar ditën e sotme në lidhje me rastin e grabitjes së ish-zyrtares Alda Klosi nga pastruesja e saj Rozeta Dobi. 

Berisha ka bërë thirrje që pastruesja Dobi të shpallet e penduar e drejtësisë, ndërsa sipas tij Dobi është kërcënuar.

“Janë bërë me dhjetëra kronika, me dhjetëra raportime, por një enigmë ku qëndron edhe çelësi i të vërtetës, nuk është trajtuar në dimensionin e duhur. Nuk është trajtuar raporti Rozeta-kasaforta. Alda Klosi, ose i mbante paratë në dyshek dhe flinte, se nuk e dini ju.

Maniakët e parave ndihen konfort kur flenë në dyshek të mbushur me para. Ose ajo i dha kodin e kasafortës ia dha në roje, në mirëbesim. Pra, këtu qëndron dhe rebusi ndërkohë Rozeta Dobi ka marrë kërcënime nga më të mëdhatë. Qeveria ka bërë çdo përpjekje për t’i mbyllur gojën asaj. Gjithçka është bërë dhe ajo është realisht e kërcënuar shumë. Thirrja ime është që ajo të shpallet e penduar e drejtësisë.”, tha ai.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore