Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Rikthimi i ish-deputetit të PS në burg/ Alqi Bllako përfundon në të njëjtën qeli me politikanin e njohur

Rikthimi i ish-deputetit të PS në burg/ Alqi Bllako përfundon

Ish-deputeti i Partisë Socialiste Alqi Bllako, i akuzuar për abuzime me koncensionin e inceneratorit të Fierit është dërguar në qelitë e paraburgimit të Durrësit.

Mësohet se Bllako ndodhet në të njëjtën qeli me ish-ministrin e Drejtësisë, Lefter Koka.

Ky i fundit akuzohet se ka përfituar përmes rryshfetit miliona euro për ndërtimin e inceneratorit të Elbasanit dhe të Fierit.

Ndërkohë, ekspertët kanë paraqitur situatën shëndetësore të ish-ministrit të Mjedisit, Lefter Koka, i cili kërkoi në Shkallën e Parë të Antikorrupsionit dhe Krimit të Organizuar, zbutjen e masës së sigurisë.

Togat e zeza administruan aktin e ekspertizës të gjendjes shëndetësore të Kokës, që sipas eskpertëve, paraqitet delikate.

Në seancën e radhës, e cila është caktuar të mbahet të premten e ardhshme do të vendoset edhe në lidhje me kërkesën e Kokës, i cili kërkon që të ndryshohet masa e sigurisë, nga arrest me burg që ndodhet momentalisht në një masë më të lehtë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore