Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Rikthehet vapa, rriten me 2-3 gradë temperaturat në të gjithë territorin

Rikthehet vapa, rriten me 2-3 gradë temperaturat në të

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe të nxehtë në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 15°C në 26°C, në zonat e ulëta nga 20ºC në 33°C dhe në zonat bregdetare nga 22°C në 35°C.

Era do të fryjë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot kryesisht të qëndrueshëm por do të ketë edhe stuhi shiu në disa zona. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 13°C në 27°C dhe në zonat e ulëta nga 16°C në 29°C.

Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit për qytetet kryesore të vendit, Kosovës dhe botës:

Rikthehet vapa, rriten me 2-3 gradë temperaturat në tëRikthehet vapa, rriten me 2-3 gradë temperaturat në tëRikthehet vapa, rriten me 2-3 gradë temperaturat në tëRikthehet vapa, rriten me 2-3 gradë temperaturat në tëRikthehet vapa, rriten me 2-3 gradë temperaturat në tëRikthehet vapa, rriten me 2-3 gradë temperaturat në të

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore