Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Fenomeni Tire/ Rama flet për sanitaren që zhvati 8 mln lekë: Pyll pa derra s'ka, por më gëzon fakti që...

Fenomeni Tire/ Rama flet për sanitaren që zhvati 8 mln lekë: Pyll

Teksa vizitoi Qendrën e re mjekësore në Tiranë, kryeministri Edi Rama foli edhe për rastin e sanitares Tire Hadervishi, e cila mori 8 mln euro nga një person që kishte të ëmën të shtruar me Covid në Infektiv duke u hequr si infermiere.

Rama tha se gazetarët bënë një punë të mirë që nxorrën në pah një llum të papërtypshëm.

Por ai tha se ajo nuk ka qenë lidhur me mjekë për të formuar një zinxhir korrupsioni.

“Cënon imazhin dhe punën e zakonshme të infermierëve. E vetmja gjë që më ngrohu në atë ngjarje ishte puna investigative e gazetarëve që nxorrën në pah një llum të papërtypshëm.

Me gjithë investigimin, nuk ka rezultuar që ajo sanitare të ishte e lidhur me mjekë e të ishte një zinxhir. Të jetë këmbanë alarmi për njerëzit që nuk duhet të ndjekin rrugë të tilla. Ju e dini dhe vetë që pyll pa derra s’ka.

S’ka sektor që nuk ekzistojnë fundërrina të tilla. Por kjo nuk e zhbën punën e mjekëve në përgjithësi. Se mjekët kanë humbur jetën, e kanë vënë jetën në rrezik në përditshmëri. Se kjo flamë nuk pyet ndonjëherë as për mjete mbrojtëse e asgjë,” tha Rama.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore