Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

“Pusho ti pusho, je i pari kalë karroce”, ministrja sherr me deputetët e PD: Jeni një tufë burrash që…

“Pusho ti pusho, je i pari kalë karroce”, ministrja sherr me

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin është përfshirë në një debat të ashpër me deputetët e Partisë Demokratike, për shkak se ata akuzojnë kryeministrin Rama se ka favorizuar bashkëshortin e ministres Olta Xhaçka, duke i dhënë statusin e investitorit strategjik.

Gjatë fjalës së Spiropalit në Kuvend, deputetët e PD kanë ndërhyrë nga vendi, duke folur pa mikrofon, por kjo duket se e ka nervozuar ministren.

Njërit prej deputetëve demokratë, ministrja i tha të pushojë, pasi “ai është i pari kalë karroce”.

“Na përmend ne turpin. Ka turp më të madh sesa lukunia juaj që janë bërë bashkë aty për të mbrojturi një njeri nga krimet e vjedhjet që ka bërë dhe dilni në këtë kuvend dhe merreni me cdo investitor.

Nuk është turp që ju…pusho ti pusho, se ti je i pari kalë karroce. A nuk është turp zotëri që ju abuzoni me interpelancat në Kuvendin e Shqipërisë.

Një tufë burrash që bërtasin nga vendi se turp i madh, ul zërin ti”, thotë Spiropali.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore