Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Pse u shuan 4 kandidatët për Kryetar të PD: Selami, Hajdari, Pashko e Olldashi?!

Pse u shuan 4 kandidatët për Kryetar të PD: Selami, Hajdari,

Sot është 12 shtator, përvjetori i vrasjes Azem Hajdarit (kryetarit të parë të Partisë Demokratike). Shoku, vëllai dhe miku im pati të njëjtin fat që kishin 4 kandidatë për kryetar të asaj partie.

1995 – Eduard Selami kërcënohet me jetë dhe strehohet politikish në SHBA ku jetoi 15 vite.

1998- Azem Hajdari vritet në oborrin e Partisë Demokratike, pasi i ishte hequr 2 herë imuniteti dhe mandate i deputetit nga partia e tij.

2006- Zv.kryeministri Gramoz Pashko, disa herë kandidat për kryetar PD, vdes në aksident pasi helikopteri që e shoqëronte të plagosur përfundon në det me gjithë djalin e tij 20- vjeçar.

2013- Sokol Olldashi ndërron jetë në një aksident rrugor, pik?risht dy muaj pas kandidimit p?r kryetar të Partisë Demokratike.

Azem, Azem nuk je vetëm. Radha është e gjatë! Tokë e Xanun.

E ka xan Lulzmi, por ti se ke njohur aspak sepse ai në atë periudhë shpenzonte paratë e George Soros në Holandë. Ai funksionon veç me para, madje edhe vajzën tënde ta ka nxjerrë tradhtare.

Gjithsesi vajzën s’ta kanë vra. E kan lën edhe ca kohë me jetu, sepse u duhet me e poshtëru. Jam me fat që kurrë në jetë nuk u bëra anëtar dhe nuk mora teseren e asaj partie.

Veç tek ajo parti vriten, aksidentohen, asgjesohen, emigrojnë, ose i poshtrojnë si në asnjë parti tjetër. Ende komandon njeriu më besë-prerë i kombit shqiptar. Jam me fat që kurrë su bëra pjesë e tyre!

U linda dhe do vdes KuqeZi, jo bardheblu… (Fotoja kryesorje: Kreshnik Spahiu dhe Azem Hajdari duke drekuar, një dit? para vrasjes)

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore