Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Pse mungoi në protestë? Deputetja Ori Nebijaj: Do doja të ishte më e madhe...

Pse mungoi në protestë? Deputetja Ori Nebijaj: Do doja të ishte

Deputetja e Partisë Demokratike, Ori Nebijaj, ka reaguar sot për protestën që u zhvillua një ditë më parë nga opozita. 

E teksa ka theksuar se gjithmonë ka qenë pro protestave të organizuara, Nebijaj tha se ditën e djeshme nuk mori pjesë për shumë arsye.

Më tej deputetja thekson se protesta e djeshme do të donte të ishte akoma dhe më e madhe dhe shqiptarët të bërtisnin fort për atë çfarë i shqetëson.

“Jo, nuk isha dje në protestë me thënë të drejtën, për shumë arsye. Unë jam gjithmonë pro protestave, kam qenë gjithmonë në protesta, nuk kam lënë protestë pa shkuar. Edhe pse jo gjithmonë e kam postuar, kjo për shumë arsye, duke konsideruar edhe që ndonjëherë, kur ti je në media sidomos dhe je personazh publik, fakti që ti e di kur mund të përdoret edhe negativisht apo pozitivisht.


Isha shumë pro protestës së djeshme, madje do doja që të kishte qenë edhe më e madhe, me idenë që në fund të ditës nuk ka asgjë të keqe nëse bëhet një protestë që si mision të saj ka të bërtasë fortë ato çfarë shqiptarët i shqetësojnë. Të gjithë të jenë aty, edhe liderët që ishin dje për samitin. Nuk shoh asgjë të keqe këtu”, tha ajo për “Euronews”.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore