Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Pse kriminelët shqiptarë fshihen në Dubai?! Gazetari zbulon arsyet: Nëse i arrestojnë atje, ata...

Pse kriminelët shqiptarë fshihen në Dubai?! Gazetari zbulon

Gazetari Sokol Bregu ka shpjeguar arsyet se pse kriminelët shqiptarë fshihen në Dubai, tha se kjo vjen pasi nuk ka një marrëveshje ekstradimi.

Sipas Bregut në abc në rast se këta shtetas shqiptarë që fshihen në Dubai do të arrestoheshin aty për ndonjë krim, vetë këta kriminelë do të kërkojnë ekstradimin drejt Shqipërisë, pasi këtu e kanë të lehtë se dalin lehtë.

“Këta kriminelët shqiptarë nuk arrestohen asnjëherë për krimet që kanë kryer këtu, por vetëm për ato që kanë bërë në Europë, sepse kërkohet ekstradimi i tyre, dhe këtu SPAK thotë s’kam çfarë të bëj, por kur vjen puna për në Shqipëri nuk çojnë dot një letër nga Tirana në Shkodër apo Elbasan. Nëse kriminelët shqiptarë do të arrestohen në Dubai, atëherë ata vetë do të kërkojnë ekstradimin në Shqipëri, sepse këtu dalin shumë kollaj”, tha Bregu.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore