Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Politika "kris" Komitetin e Ekspertëve, Skënder Brataj sqaron arsyet pse u largua Tritan Kalo

Politika "kris" Komitetin e Ekspertëve, Skënder Brataj

Mjeku infeksionit Tritan Kalo lajmëroi sot largimin nga Komiteti Teknik i Ekspertëve, teksa ka theksuar se edhe kësaj here politika bëri të mundur përçarjen e mjekëve.

“4 Marsi shënon edhe fundin e bashkëpunimit tim zyrtar me këtë grup të emërtuar: “Komiteti i përhershëm për Infeksionin e përhapur nga Coronavirusi i ri. Si kurdoherë edhe kësaj here ‘po*dhitika’ e bëri të mundur t’i përçajë mjekët në qëndrimet dhe në kontributin e tyre, për t’u përballur me këtë “flamë mbarë botërore. “, shkruante Kalo.

Duke komentuar dorëheqjen, Skënder Brataj tha se kjo ishte një zgjidhje personale e Kalos.

“Është zgjidhje presionale besoj, por ai kishte sqaruar arsyet. Më vjen keq për një profesionist, bashkëpunoja me të, është zgjedhje personale. Edhe unë kam një debat të ndezuar me një grup të mjekëve që nuk jam dakord. Në një grup mjekësh bëhet objekt memesh, imagjino në rrjetet sociale. “, tha Brataj në një intervistë në news24.

Por a ndërhyn politika tek vendimet e Komitetit?

“Në mbledhjen e Komitetit, Rama ka qenë vetëm dy herë, edhe ministren e shohim rrallë. Askush na ka detyruar, as mua, as Kalon. Asnjë imponim, asnjë detyrim. Këtë e them me profesionalizëm. Profesor Kalo ka patur një kontribut gjithë jetën.”, theksoi Brataj.

Më herët, kryeministri Edi Rama konfirmoi se Najada Çomo deklaroi se do jetë pjesë e listës së PS për deputete./Gazeta SHQIP

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore