Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Policia britanike zbulon banesën e braktisur/ Brenda saj kapën 2 të rinjtë shqiptarë: Bandat na detyruan të ... (EMRAT)

Policia britanike zbulon banesën e braktisur/ Brenda saj kapën 2

Policia angleze ka vënë në pranga dy shqiptarë. Këta dy të fundit u arrestuan pasi akuzohen se po kujdeseshin për bimë kanabisi.

Mediat britanike shkruajnë se shqiptarët rrëfyen në momentin e arrestimit se trafikantët i kërcënuan se do t'i vrisnin nëse nuk i respektonin.

Djemtë e arrestuar janë Arbri Dervishi dhe Francesk Markaj, të dy 26 vjeç, u gjetën në një banesë të braktisur në Central Drive.

Shqiptarët kishin hyrë në territorin e Anglisë me kamion dhe më pas u detyruan të punonin në fermë për të paguar paratë që kishin marrë borxh për të hyrë në Angli.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore