Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Plagosën policin në Berat, jepet masa e sigurisë për tre vëllezërit

Plagosën policin në Berat, jepet masa e sigurisë për tre

Ditën e sotme është dhënë masa e sigurisë për tre vëllezërit Marini, të cilët u përfshinë në një sherr në Berat.  Dy ditë më parë, Gerald Marini, Marjus Marini dhe Arjan Marini dhunuan një polic dhe tentuan që t’i merrnin armën.

Bëhet e ditur se Gjykata e Beratit ka dhënë masën e sigurisë “Arrest me burg” pa afat pë Majrusin dhe Arjanin. Ndërsa për Geraldin është dhënë masa i sigurisë 30 ditë burg për pjesëmarrje në konflikt.

Kujtojmë se ngjarja në fjalë ndodhi mbrëmjen e datës 15 prill, ku gjatë një konflikti të tyre me familjen Memaj, mbeti i plagosur me armën e tij efektivi i policisë, Julian Xhahalili. Ky i fundit ndërhyri për të shuar sherrin mes palëve.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore