Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

"Për shkak të Ramazanit do t’i japim besimtarëve një…"/ Rama jep lajmin e mirë, si do ndryshojë orari i lëvizjes

"Për shkak të Ramazanit do t’i japim besimtarëve

Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar Komitetit Teknik të Ekspertëve që të shqyrtojnë mundësinë e zgjerimit të fashës orare të lëvizjes së lirë deri në orën 22:00, në muajin e ramazanit.

I ftuar në emisionin “Log”, në Abcnews, Rama tha se ky zgjerim nëse do të ndodhë, nuk duhet të sabotojmë vetveten dhe të mos kujdesemi për rregullat anti-COVID, edhe nëse jeni vaksinuar.

"Sot ka njerëz që ankohen pse nuk shtyhet ora. Kam diskutuar dhe një gjë është e sigurtë vaksinimi duhet shoqëruar me distancim. Unë nervozohem dhe nuk arrij dot dhe të mos reagoj kur shoh dasmat e infektimit të opozitës. Çdo orë që fitojmë sot është një orë e fituar nesër.

I kam kërkuar që ta konsiderojnë mundësinë që për shkak të ramazanit ne ti japim besimtarëve një frymëmarrje dhe nga kjo do të përfitojnë edhe qytetarët e tjerë, por duhet të jemi shumë të kujdesshëm. Nuk duhet ta sabotojmë vetveten duke thënë hajde se po vaksinohemi.

Sezoni turistik do të jetë shumë i lehtësuar. Deri në fund të qershorit me planin tonë do të kemi bërë një vaksinim shumë masiv.", tha Rama.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore