Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Pas gati 40 orësh pezullim, ulet avioni i parë në Rinas, vinte nga...

Pas gati 40 orësh pezullim, ulet avioni i parë në Rinas, vinte

Pas 40 orësh bllokim është ulur avioni i parë në aeroportin e Rinasit. Sipas FlightRadar, mësohet se avioni i parë i ulur në pistës i përket “Air Albania”.

Ky avion është nisur nga Stambolli dhe në të janë sasia e vaksinave të radhës kundër Ccovid-19. Ky aterrim në pistën e Rinasit vjen pas zhbllokimit të krizës së ndodhur dhe se mësohet se do të ketë 2 avionë që do të vijnë nga Air Albania.

Më herët ishte kryeministri Edi Rama që njoftoi ardhjen e vaksinave gjatë ditës së sotme nëpërmjet aeroportit të Rinasit. Ndërsa ministrja Belinda Balluku u shpreh se duke nisur nga nesër fillojnë normalisht fluturimet për pasagjerët.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore