Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Pas 15 muajsh ndalim, burgjet hapin dyert/ Rikthehen takimet me familjarët dhe lejet e veçanta

Pas 15 muajsh ndalim, burgjet hapin dyert/ Rikthehen takimet me familjarët

Pas 15 muajsh ndalim për shkak të pandemisë, nga 14 qershori të dënuarit në burgjet e vendit do të mundët të kenë takime me familjarët e tyre. Lehtësimi i masave anti-covid brenda qelive u njoftua nga ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, në një takim me drejuesit e burgjeve.

Për të miturit e dënuar do të lejohen 4 takime në muaj, ndërsa do të vijojë komunikimi online përmes aplikacionit Skype mes të burgosurve dhe familjarëve. Për të burgosurit do të rikthehen edhe lejet e veçanta, por vetëm për një motiv.

Sipas Gjonajt, deri më tani në burgje kanë rezultuar pozitivë me covid 19 204 të dënuar, ndërsa kanë humbur jetën prej tij 2 të dënuar me semundje shoqëruese, si edhe 7 punonjës të policisë dhe stafit civil.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore