Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Pallati në Bulqizë rrezikon shembjen pas tërmetit të së dielës/ Policia bllokon ndërtesën, kërkohet largimi i 45 banorëve

Pallati në Bulqizë rrezikon shembjen pas tërmetit të së

Një pallat në Bulqizë rrezikon jetën e 45 banorëve që jetojnë aty, për shkak të tërmetit që ra para dy ditësh, me magnitudë 4.9 të shkallës rihter.

Policia e shtetit ka vendosur një shirit në këtë pallat, ndërsa është kërkuar që banorët të largohen nga aty. Ndërkohë ky pallat është dëmtuar nga tërmeti i 2019-ës, ku u vendos për 2 javë shiriti ku tregohej se ai ishte i pabanueshëm.

Por duke qenë se disa banorë nuk pranuan të largoheshin nga banesat e tyre, ata u rikthyen në pallat, ndonëse iu rrezikohej jeta. Pallati është dëmtuar dhe është shpallur i pabanueshëm.

 

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore