Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Neymar e tepron, ylli i PSG-së rrezikon shumë tani

Neymar e tepron, ylli i PSG-së rrezikon shumë tani

Neymar e ka ndjekur nga divani fitoren 4-1 të marrë nga PSG në Camp Nou kundër Barcelona-s.

O’Ney nuk është përmbajtur gjatë ndeshjes, duke shprehur gjithë zemërimin e tij për një penallti që, sipas tij, ishte e padrejtë.

“Ajo penallti është një barcaletë”, ka qenë komenti më pas i fshirë në Tëitter i brazilianit. Për të festuar golin e parë të Mbappe, ai ka shkruar: “Gol, dreqin”.

Komentet e tij kanë bërë bujë, jo vetëm në rrjetet sociale. Neymar mund të rrezikojë edhe një skualifikim për dy ndeshje nga Champions League.

Kodi i disiplinës i UEFA-s parashikon sanksione në rastin “e fyerjeve ose sjelljeve të tjera që shkelin rregullat e sjelljes”.

Nëse UEFA do të vendosë ta gjobisë, ylli i PSG mund të skualifikuar për dy ndeshje, që do të thoshte se ai do të mungonte për ndeshjen e kthimit kundër Barçës dhe takimin e parë të çerekfinales së PSG, nëse këta të fundit do të kualifikohen.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore