Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Nuk e lejojnë të kalojë në kufi! Punëtori me lot në sy: Më rrejnë, mora borxh për tamponin dhe jam sëmur

Nuk e lejojnë të kalojë në kufi! Punëtori me lot

Një prej punëtorëve që nuk ka mundur të kalojë në doganën e Hanit të Hotit ka deklaruar se është i sëmurë. Punëtori me lot në sy shprehet se edhe pse në gjendje jo të mirë shëndetesore ai do të punojë por nuk është lejuar që të kalojë. Punëtori duke lotuar shprehet se ka marrë para borxh për të bërë testin e shpejtë në doganë qe kushton 20 euro dhe eshte i vlefshem vetëm për 48 orë.

‘Më rrejnë më mashtrojnë, shi si më janë bo durët. Unë për 20 euro punoj tan ditën, unë jam sakat. Vetem me na vjedh. Nuk me lanë me kalu, borxh i kam marrë 20 euro– tha punëtori me lot në sy. ‘Jam vet i 5-ti dhe shpi me qera’- shton më tej ai.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore