Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Njësim i programeve mësimore me ushtrinë amerikane / Rama në West Point (VIDEO)

Njësim i programeve mësimore me ushtrinë amerikane / Rama në

Shqipëria synon që të njësojë programet arsimore të Akademisë së Forcave të Armatosura me programet e praktikat amerikane.

Për këtë qëllim, Kryeministri Edi Rama njoftoi se është duke u dialoguar me qeverinë amerikane.

“Në Akademinë Ushtarake “West Point", në kuadër të dialogut të nisur me qeverinë amerikane, për binjakëzimin dhe njehsimin e programeve me Akademinë e Forcave të Armatosura Shqiptare”, shkruan Kryeministri.

Rama ndodhet në Nju ork për të marrë pjesë në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së. Ai e shfrytëzoi këtë udhëtim për një takim në akademinë e ushtrisë amerikane, “West Point”, një prej akademive më të njohura në fushën ushtarake, ku vetëm 12 për qind e aplikantëve pranohen dhe 86 për qind e atyre që e fillojnë arrijnë që të diplomohen.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore