Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Nga Tabaku, tek Godole dhe Açka/ Alibeaj gati alternativat për 14 majin, kush do garojë për Tiranën?

Nga Tabaku, tek Godole dhe Açka/ Alibeaj gati alternativat për 14

Partia Demokratike e drejtuar nga enkelejd Alibeaj ka nisur përgatitjet për zgjedhjet e 14 majit.

Teksa ditën e djehsme është zhvilluar mbeldhja e kryesisë por edhe e grupit parlamentar, temë diskutimi ka qenë lista e kandidatëve me të cilën, demokratët do garojnë në 61 bashkitë e vendit.

Në përfundim të mbledhjes se Kryesia nuk ka arritur të dalë në një vendim final si do të shkohet në zgjedhjet lokale.

Ndërkohë, dy emra të propozuar në kryesinë e PD të Alibeajt për garën elektorale për Tiranën, janë përkatësisht Roland Bejko dhe Jonila Godole, edhe pse ka pasur edhe disa propozime të tjera si Jorida Tabaku, Gazment Bardhi dhe Flutura Açka.

Duhet theksuar se këta të fundit kanë shprehur qëndrimin se duhet të dalin me një kandidat të përbashkët në zgjedhje. Në tryezën e diskutimeve është edhe emri i Rudi Erebaras.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore