Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Nga Shqipëria drejt Italisë, 12 pasagjerë shqiptarë konfirmohen pozitivë me Covid-19

Nga Shqipëria drejt Italisë, 12 pasagjerë shqiptarë

Mediat italiane raportojnë se 12 pasagjerë të fluturimit Tiranë-Perugia kanë rezultuar pozitivë me Coronavirus.

Kjo është edhe arsyeja pse rajoni i Umbrias ka përfshirë edhe Shqipërinë (përveç Greqisë, Maltës, Spanjës dhe Kroacisë) në mesin e vendeve për të cilat do të kryejë kontrolle anti-Covid.

Rreth 80 përqind e rasteve pozitive të Covid-19 të regjistruar në Umbria javët e fundit janë të lidhura me kthimet pas një qëndrimi jashtë rajonit.

Ky njoftim erdhi nga këshilltari i shëndetësisë për rajonin, Luca Coletto, shkruan Tuttoggi. 

Nga Shqipëria drejt Italisë, 12 pasagjerë shqiptarë

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore