Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Nga goditja e zyrtarëve shtetërorë, tek Vis Martinaj dhe rasti “Jonada”/ Zbardhen POROSITË që Rama u la krerëve të Policisë

Nga goditja e zyrtarëve shtetërorë, tek Vis Martinaj dhe rasti

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me porositë e lëna dje gjatë takimit që kryeministri Edi Rama u la drejtuesve të Policisë së Shtetit.

Mësohet se Rama u ka kërkuar uniformave blu goditjen e zyrtarëve dhe punonjësve shtetërorë të përfshirë në paligjshmëri apo korrupsion e shpërdorim të detyrës, apo edhe zbardhjen e misterit që rrethon Ervis Martinajn.

Sipas burimeve, mosohet se kreu i qeverisë ka kërkuar që raste të ngjashme si ai i vogëlushes Janada Avdia të mos përsëriten. Të shtohen kontrollet me motorë uji për të parandaluar ngjarje të tilla të rënda.

Porositë e kryeministrit Rama:

1. Goditje të zyrtarëve dhe punonjësve shtetërorë të përfshirë në paligjshmëri apo korrupsion e shpërdorim të detyrës.

2. Grupe hetimore dhe zbardhje sa më të shpejtë të ngjarjeve kriminale. Përfshirë këtu edhe misterin e Ervis Martinajt.

3. Situata parazgjedhore. Angazhimi i policisë në ruajtjen e rendit dhe sigurisë. Asnjë punonjës policie të mos përfshihet në fushata politike.

4. Sezoni turistik dhe vëmendje maksimale në plazhe.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore